تبلیغات کاهش وزن، از رویا تا واقعیّت

کاهش وزن و تناسب اندام رویایی است که بسیاری از افراد به دنبال رسیدن به آن هستند و در تلاشند تا با استفاده از رژیم‌ لاغری و برنامه غذایی این هدف را تحقّق بخشند امّا آیا تبلیغات لاغری موجود در رسانه‌ها واقعیّت دارند؟ این سوال باید از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار بگیرد زیرا عوامل مختلفی بر تناسب اندام و لاغری سریع شکم تاثیر می‌گذارند. در این مقاله قصد داریم تا بهترین راهکارها برای لاغری آسان و میزان صحّت تبلیغات تلویزیونی در رابطه با رژیم لاغری سریع را مورد بررسی قرار دهیم.

کاهش وزن

 

آیا کاهش وزن و رژیم لاغری سریع امکان‌پذیر است؟

بله! کاهش وزن و لاغری سریع شکم جزو اهداف قابل دسترس محسوب می‌شوند و شما می‌توانید با استفاده از یک برنامه غذایی اصولی و با کمک متخصص تغذیه به راحتی به این هدف دست یابید. با این حال، معمولاً بسیاری از افراد در رسیدن به این هدف با شکست‌های متعددی مواجه می‌شوند و اعتماد خود را بطور کلّی به این سبک از لاغری از دست داده‌اند. باید به این نکته توجّه شود که لاغر شدن دارای اصول و قاعده‌ی خاص و مشخصی می‌باشد و در صورت عدم رعایت این اصول کاهش وزن امری غیر ممکن و طاقت فرسا می‌باشد. به همین دلیل، در ادامه قصد داریم تا اطّلاعاتی را در رابطه با یک برنامه لاغری جامع و مفید به شما عزیزان ارائه نماییم.

 

 

کاهش وزن اصولی باید دارای چه ابعادی باشد؟

کاهش وزن اصولی همانند بسیاری از فرآیند‌ها دارای اصول و قاعده‌ی مشخصی است و یک رژیم لاغری مطمئن و کارآمد باید دارای ویژگی‌هایی باشد. اصول اصلی و پایه‌ای لاغری عبارتند از:

کاهش وزن

رژیم غذایی سالم و صحیح:

برنامه‌های ارائه شده برای کاهش وزن و تناسب اندام دارای ابعاد مختلفی هستند ولی می‌توان به جرات ادّعا کرد که برنامه غذایی یکی از اصلی‌ترین ابعاد این رژیم‌ها محسوب می‌شوند. رسیدن به وزن ایده‌ال بدون تغییر سبک تغذیه‌ای امکان‌پذیر نخواهد بود و میزان بازده آن ناچیز خواهد بود. چنانچه شما قصد پایین آوردن وزن خود را دارید، باید از یک متخصص تغذیه و یا کارشناس تغذیه در این زمینه کمک بگیرید تا آن‌ها بر اساس شرایط شما برنامه غذایی مناسبی را تدوین نمایند. این قسمت از برنامه‌های کاهش وزن از اهمیّت بسیار بالایی برخوردار است زیرا شما نباید با استفاده از این رژیم‌ها با مشکلات جسمی و  بیماری‌های متعدد مواجه شوید و باید بتوانید بدون هیچ‌گونه مشکلی وزن خود را کاهش دهید. عوارضی همچون: چروک شدن پوست، مشکلات کبدی، ریزش مو، کم‌خوابی و گاهاً ناراحتی‌های کلیوی جزو علائم رژیم‌های لاغری غیر استاندارد و غیر اصولی می‌باشند و باید از آن‌ها جلوگیری کرد. بنابراین، همواره از متخصص تغذیه و کارشناس تغذیه در این زمینه کمک بگیرید تا عوارض ذکر شده گریبان‌گیر شما نشوند.

کاهش وزن

 

ورزش و فعّالیت بدنی کلید طلایی کاهش وزن و تناسب اندام می‌باشند!

بسیاری از افراد با این تصوّر که مشکل پرخوری موجب افزایش وزن آن‌ها شده است از رژیم‌های غذایی سخت و طاقت فرسا برای کاهش وزن استفاده می‌کنند. امّا حقیقت چیزی غیر از این مسئله می‌باشد. افزایش وزن در بسیاری از موارد به دلیل عدم تناسب بین کالری‌های دریافتی و کالری‌های مصرف شده رخ می‌دهد و در این مورد حتّی با استفاده از این رژیم‌ها نیز نمی‌توانید وزن خود را کاهش دهید و حتماً باید از ورزش کردن و رژیم غذایی سالم برای کاهش وزن استفاده نمایید. بدن انسان میل بسیار فراوانی را برای حفظ حالت تعادل خود دارد و به همین دلیل، نمی‌توان با استفاده از رژیم‌های لاغر سخت تغییرات زیادی را در وزن ایجاد کرد و شما باید ورزش منظّم را در برنامه لاغری خود قرار دهید تا نتایج بدست آمده قابل قبول باشند. برای بهره‌مندی از یک برنامه‌ی ورزشی موفّق و مفید بهتر است که از متخصصین در این زمینه کمک بگیرید و هیچ‌گاه نباید خودتان برنامه ورزشی مناسب با شرایط خود را انتخاب نمایید زیرا ضعف اطّلاعات شما می‌تواند مشکلات متعددی را ایجاد کند و این نوع از کاهش وزن سلامتی شما را با خطراتی جدّی مواجه خواهد کرد.

کاهش وزن

 

آیا تبلیغات تلویزیونی مختلف همچون لاغری آسان در 7 روز واقعی هستند؟

متاسّفانه ضعف اطّلاعات مردم در رابطه با کاهش وزن موجب فراهم شدن زمینه‌ی سودجویی برای کلاهبرداران شده است و این افراد به این وسیله سود‌های کلانی را بدست آورده‌اند. شعارهایی همچون لاغری آسان در 7 روز از جمله دروغ‌ها و بزرگنمایی‌هایی هستند که این افراد برای کسب سود بیشتر بکار می‌برند. تناسب اندام و داشتن وزنی متعادل بدون استفاده از رژیم غذایی صحیح و ورزش منظّم امکان‌پذیر نیست و استفاده از قرص‌ها و مکمّل‌های لاغری متعدّدی که امروزه در سایت‌های مختلف و کانال‌های تلگرامی به فروش می‌رسند می‌تواند عوارض بسیار ناگواری را برای شما به همراه داشته باشد. در بسیاری از موارد، این قرص‌ها و مکمّل‌ها تاثیر قابل توجّهی ندارند و گاهاً عوارض شدیدی همچون نارسایی‌های کبدی، کور شدن چشم و حتّی مرگ را به همراه خواهند داشت و نباید بدون اطّلاعات قبلی از آن‌ها برای لاغری و کاهش وزن استفاده کرد. استفاده از رژیم‌های ارائه شده توسّط متخصص تغذیه و کارشناس تغذیه بهترین و مطمئن‌ترین روش برای از دست دادن وزن محسوب می‌شود و رسیدن به تناسب اندام تنها با استفاده از قرص‌ها و مکمّل‌ها توهّمی بیش نیستند و نباید از آن‌ها بدون علّت استفاده کرد.

 

کاهش وزن

 

آیا می‌توان تنها با استفاده از توصیه‌‌های کارشناس تغذیه و ورزش اصولی و صحیح به اندامی متعادل و ایده‌ال دست یافت؟

بله! همان‌گونه که قبلاً به آن اشاره شد بهترین روش برای کاهش وزن استفاده از یک رژیم لاغری مناسب در کنار ورزش منظّم و صحیح می‌باشد و این فرآیند می‌تواند بدون ایجاد عوارض جانبی متعدد شما را به وزن ایده‌آل برساند. لاغری ایجاد شده به این روش از میزان ماندگاری بیشتری برخوردار می‌باشد و حتّی در صورت ترک رژیم و برنامه‌ی ورزشی نیز مدّت زمان بسیار زیادی برای بازگشت دوباره‌ی وزن مورد نیاز است. از طرفی، قرص‌ها و مکمّل‌های لاغری دارای تاثیرات بسیار ناچیز و گذرا می‌باشند و می‌توانند عوارض بسیار وحشتناکی را برای شما ایجاد کنند. بنابراین، شما می‌توانید با اراده‌ای راسخ در مسیر کاهش وزن قدم بردارید و با استفاده از روش‌های ذکر شده در مدّت زمانی کوتاه به وضعیت ایده‌ال و مناسبی دست یابید و از تناسب اندام خود لذّت ببرید و باید به این نکته توجّه داشته باشید که هیچ راه میانبری برای از دست دادن وزن در مدّت 7 روز و یا کم‌تر وجود ندارد و تبلیغات موجود در رسانه‌ها دامی برای افراد ساده لوح و زود باور محسوب می‌شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *